zopo_s01.jpgzopo_s02.jpgzopo_s03.jpgzopo_s04.jpgzopo_s05.jpgzopo_s06.jpgzopo_s07.jpgzopo_s08.jpgzopo_s09.jpgzopo_s10.jpgzopo_s11.jpgzopo_s12.jpg

Julia Ledwoch - wokalistka (w edycji 2017)

Lulia Ledwoch to młoda wokalistka, dla której muzyka jest wypełnieniem każdego dnia. Występuje na różnego rodzaju koncertach, festiwalach, przeglądach muzycznych, festynach i imprezach okolicznościowych oraz w kościele m.in. podczas uroczystości ślubnych. Najczęściej porusza się w klimatach pop, R&B, soul. Śpiewa również utwory biesiadne oraz folkowe. W jej repertuarze znajdują się piosenki nie tylko w języku polskim, ale również angielskie oraz niemieckie.

Do największych swoich osiągnięć może zaliczyć występ w chórkach m.in. Beaty Bednarz, uczestników The Voice of Poland czy Zbigniewa Wodeckiego podczas Sylwestra z Dwójką 2013/14 – TVP2 oraz podczas 51 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki na scenie amfiteatru opolskiego w chórkach Eweliny Lisowskiej, grupy „VOX” i Mroza.

Julia Ledwoch zdobyła I miejsce w festiwalu piosenki niemieckojęzycznej „SuperStar”. W 2015 roku została zwyciężczynią festiwalu „VOICE”, który odbył się na słonecznym wybrzeżu Costa Brava, w Lloret de Mar, w Hiszpanii. W jury zasiadali m.in. Maciej Musiał, Marta Bijan i ReZigiusz. Obecnie jest ambasadorką i jurorką festiwalu, organizowanego przez biuro podróży Funclub i Obozy Młodzieżowe.

Jest studentką pierwszego roku dziennikarstwa muzycznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczęszcza na zajęcia wokalne do Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu.

Obecnie pracuje nad produkcją swojego pierwszego singla.

Uwielbia poznawać ludzi – zawierać nowe, ciekawe znajomości, które są dla niej ogromną inspiracją, nie tylko w dziedzinie muzyki. Stara się być wesołą, uśmiechniętą i pozytywnie patrzącą w przyszłość optymistką, która wytrwale dąży do zmierzonych celów.

Grudzicka Orkiestra Dęta (w edycji 2016-2019)

Grudzicka Orkiestra Dęta

Tradycje wspólnego muzykowania są wpisane w krajobraz śląski od pokoleń, stanowiąc nierozerwalny element kultury muzycznej regionu. Tradycja, tak pieczołowicie kultywowana, potrafiła do dnia dzisiejszego przetrwać liczne zawieruchy wojenne oraz nie zawsze łaskawe dla kultury i sztuki transformacje ustrojowe.

Na Śląsku rozwinęły się szczególnie dwa rodzaje zespołów muzycznych: chóry lub zespoły śpiewacze oraz orkiestry dęte.

Zespół orkiestrowy powstał staraniem ks. Leonarda Makioli – Proboszcza Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach oraz społeczności Grudzic. Od października 2014 roku orkiestra rozpoczęła pierwsze próby oraz edukację muzyczną członków zespołu.

Dyrygentem i opiekunem od października 2014 roku został Przemysław Ślusarczyk, który stworzył i wypromował Grudzicką Orkiestrę Dętą.

Zadaniem zespołu jest rozwijanie kultury muzycznej dzielnicy Grudzice i jej promocja a także oprawa muzyczna liturgii.

strona zespołu: http://www.god.art.pl

oficjalny folder zespołu: pobierz tutaj

Orkiestra Politechniki Opolskiej (edycja 2012, 2014-2019)

Orkiestra Politechniki Opolskiej

Tradycje wspólnego muzykowania są wpisane w krajobraz śląski od pokoleń, stanowiąc nierozerwalny element kultury muzycznej regionu. Tradycji, która tak pieczołowicie kultywowana, potrafiła do dnia dzisiejszego przetrwać liczne zawieruchy wojenne oraz nie zawsze łaskawe dla kultury i sztuki transformacje ustrojowe. Na Śląsku rozwinęły się szczególnie dwa rodzaje zespołów muzycznych: orkiestry dęte i chóry lub zespoły śpiewacze.

Pomysłodawcą i twórcą orkiestry jest Przemysław Ślusarczyk – opolski kompozytor, dyrygent, animator kultury. Pomysł na stworzenie takiego zespołu zrodził się w pierwszych dniach stycznia 2006 roku. Bezpośrednim impulsem do działania był występ Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu; prowadzonej także przez dyrygenta, podczas uroczystego rozdania dyplomów na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej na zaproszenie jego Dziekana.

Pierwsze przygotowania rozpoczęły się pod koniec stycznia 2006 roku. Po przedstawieniu Jego Magnificencji projektu, planu rozwoju ogłoszono oficjalny nabór do orkiestry, wkrótce rozpoczęto regularne próby. Grupa studentów Politechniki Opolskiej wzmocniona o Orkiestrę Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu zadebiutowała koncertem przed licznie przybyłą publicznością 4 maja 2006 roku podczas Święta Politechniki Opolskiej, który odbył się w uczelnianym II kampusie.

Od samego początku orkiestra regularnie koncertuje na terenie miasta Opola i w kraju w ramach autorskich cyklów: „Muzyczne impresje” , „Z orkiestrą po zamkach i pałacach” oraz w nowatorskich formatach: „Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty” i „Z orkiestrą po Odrze”. Te trzy ostatnie imprezy zostały nagrodzone wyróżnieniem - Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013. 

W 2010 roku orkiestra zdobyła II nagrodę w XVIII Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej - Leśnica 2010 w Lichyni.

Siedzibą zespołu i miejscem prób jest sala prób nr 45 w Zespole dydaktycznym "Łącznik" przy ulicy Mikołajczyka 16. Nieprzerwanie trwa także nabór do orkiestry.

strona zespołu: www.opo.art.pl

oficjalny folder orkiestry 2019: pobierz tutaj

Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu (w edycji 2012, 2014-2019)

Orkiestra Dęta ZSE w OpoluJest obecnie najstarszą i jedną z nielicznych tego typu orkiestr szkolnictwa średniego - technicznego w regionie. Jej pierwszym dyrygentem i organizatorem był Władysław Pollak, który w 1950 roku stworzył Orkiestrę Szkolną w Państwowej Szkole Przemysłowej. Debiut orkiestry odbył się 3 marca 1951 roku. Wówczas skład złożony był z muzyków grających na instrumentach smyczkowych i szarpanych oraz dętych. W kronikach Państwowej Szkoły Przemysłowej, Technikum Cementowego i Technikum Mechaniczno - Elektrycznego w Opolu, których to szkół następcą jest Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu zachowało się wiele wpisów świadczących o aktywnej działalności zespołu i roli Władysława Pollaka, który propagował kulturę muzyczną w szkole i poza jej murami. Po odejściu Władysława Pollaka ze szkoły w 1965 roku zespół zawiesił działalność.

W latach 1972 - 1980 orkiestra ponownie zagościła w progach Szkoły. Zespół prowadził Jan Walasek.

W 1981 roku nauczyciel historii a z zamiłowania muzyk Stanisław Daszkiewicz ponownie reaktywował zespół. Dzięki jego staraniom udało się pozyskać wiele instrumentów dętych oraz nuty dla orkiestry, która przede wszystkim wykonywała utwory marszowe i okolicznościowe uświetniając imprezy szkolne. Skład był stopniowo rozbudowywany, oparty na sekcji instrumentów dętych. Z czasem zespół zaczął prowadzić ożywioną działalność koncertową biorąc udział w wielu imprezach na terenie miasta oraz w regionie opolskim - m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach, w Elektrowni "Opole", w Brzegu ... Uświetniała swoją grą imprezy sportowe, oświatowe w Opolu.

Od września 2000 roku orkiestrę prowadzi Przemysław Ślusarczyk - kompozytor, dyrygent, manager kultury. Nowy dyrygent zmienił radykalnie sposób pracy, promocji oraz wizerunek zespołu (projektując m.in. logo). Włączył nowe gatunki muzyczne do repertuaru: opracowania muzyki poważnej, standardy jazzowe oraz improwizację. Repertuar orkiestry obejmuje szerokie spektrum gatunków muzycznych od marszów, standardów jazzowych poprzez muzykę taneczną, pop, opracowania muzyki poważnej i improwizację. Obecne czasy stawiają nowe wyzwania - zespół musi się rozwijać i stale doskonalić swoje umiejętności, musi być konkurencyjny wobec innych. Orkiestra osiąga to poprzez regularną pracę oraz warsztatom muzycznym, których pomysłodawcą i realizatorem od początku jest dyrygent.

W wyniku zmian od września 2001 roku zespół przyjął obecną nazwę. W 1996 roku  zespół otrzymał II nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych, w 2003 Nagrodę Specjalną w Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Muzyka 2003", a w 2004 II nagrodę (I nie przyznano) na I Miejskim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych "Synkopa 2004". W 2010 roku zespół otrzymał II nagrodę w XVIII Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej - Leśnica 2010 w Lichyni.

Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową występując nie tylko na terenie miasta Opola ale także na koncertach w kraju. We wrześniu 2000 roku orkiestra uczestniczyła w obchodach 50 - lecia ZSE. W listopadzie 2000 roku dokonała pierwszego w jej historii nagrania muzyki teatralnej, skomponowanej przez obecnego opiekuna, do komedii A. Fredry Damy i Huzary, także w X finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2007 koncertował m.in. na pokładzie Daru Młodzieży i na koncercie galowym w Gdyni na zaproszenie Rektora Akademii Morskiej, w 2008 roku w Krakowie podczas koncertu z okazji 7. urodzin Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.

W sezonie 2015/2016 orkiestra obchodziła 55-lecie działalności artystycznej.

strona zespołu: www.odzse.art.pl

oficjalny folder orkiestry: pobierz tutaj

el12 Opole Politechnic Band (w edycji 2013-2019)

logo el12 Opole Politechnic Band

Pomysł utworzenia nowej formacji narodził się w lutym 2010 roku po koncercie noworocznym Opole - Pekin zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza działający na Politechnice Opolskiej. Pomysłodawcą i prowadzącym jest Przemysław Ślusarczyk. Nazwa zespołu związana jest ściśle z dwoma instytucjami, które wspierają to przedsięwzięcie. Są to Przedsiębiorstwo el12 Sp. z o.o. i Politechnika Opolska. 

Na przestrzeni wielu lat swojej działalności skład zespołu parokrotnie się zmieniał. Debiut nastąpił 20 marca 2011 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Okrąglak.

Obecnie el12 Opole Politechnic Band stanowi grupę koncertową, której muzycy rekrutują się z Orkiestry Politechniki Opolskiej, Orkiestr Dętych Opolskiego Elektryczniaka i Grudzic. Grupa ta realizuje cykle koncertowe: „Muzyczne impresje - cykl koncertów wędrownych”, „Z orkiestrą po zamkach i pałacach” oraz dwie duże cykliczne imprezy: "Opolski Ekspres Dęty" i „Z orkiestrą po Odrze”.

strona zespołu: http://www.el12.opolskie.art.pl

oficjalny folder zespołu 2019: pobierz tutaj